Tiráž - informace o těchto stránkách, autorech a přispěvatelích webu


Základní informace o stránkách

Stránky O lokomotivních unikátech a prototypech na kolejích České a Slovenské republiky byly na internetu poprvé spuštěny 15. září 2001. Od té doby jsou prakticky bez přestání doplňovány o nové fotografie a popisy především méně známých lokomotivních řad, ale také o informace o běžných řadách, které můžeme potkat v pravidelném provozu, vždy však s upozorněním na vozidla, která se od ostatních strojů své řady v něčem odlišují.

Stránky vytváří a spravují Rosťa Kolmačka, Martin Třískala a Josef Minařík, spoluautory pak jste Vy všichni, kteří stránky obohacujete svými fotografiemi a cennými informacemi. Ty můžete kdykoliv zasílat na e-mail těchto stránek, který je prototypy@email.cz.

Za všechna Vaše přispění, ale i ohlasy, tolik důležité pro to, aby se Vám stránky líbily a abyste z nich vždy odcházeli potěšeni a obohaceni, Vám patří náš velký dík!

A protože (asi stejně jako každý) nemáme rádi reklamy, zakládáme si odpočátku na tom, že veškerý obsah webu je Vám k dispozici zcela zdarma a bez toho, že bychom Vás obtěžovali všemožným reklamním obsahem. Nicméně provoz webu samozřejmě úplně zdarma není, a to i přesto, že díky pánům Zdeňkovi Itterheimovi a Petru Šimralovi máme zcela zdarma webhosting. Pokud se Vám tedy obsah našeho webu líbí, nebo Vám v něčem pomohl, velmi pomůže zase nám, pokud přispějete na provoz těchto stránek.

Přispět můžete libovolnou částkou na číslo účtu 7572769001/5500, variabilní symbol 759002 - za každé přispění na provoz webu Vám VELMI DĚKUJEME!

Poděkování autorům fotografií, textových zdrojů

Protože už počet těch, kteří na stránky přispěli svými fotografiemi, přesáhl číslovku 600, nemůžeme poděkovat všem jednotlivě. Přesto alespoň hromadně upřímně děkujeme Vám všem, kteří jste tyto stránky obohatili třeba "jen" o jedinou fotografii. Vaše ochota přispět a podělit se o své poklady s ostatními velice těší nejen nás, ale určitě všechny, kdo se na stránky přišli podívat!

Zároveň děkujeme všem, kteří nám pomohli získat jakékoliv informace o jednotlivých řadách či vozidlech, které Vám prostřednictvím stránek předáváme v textové podobě.
Těmito "konzultanty" nebo autory textů sestavených přímo pro tyto stránky byli a jsou:
Ing. Martin Hejl
Ing. Pavel Stupka
Ing. Vladimír Hranoš
Ing. Bohumil Skála
Ing. Petr Mirčev
Ing. Josef Bosáček
Ing. Jiří Adamovský
Ing. Pavel Šiman
Robert Škrlant
Leoš Tomančák
Josef Motyčka
Jaroslav Wagner
Josef Gulík
Josef Tichý
Radek Čupr
Bohuslav Zeman
Pavel Strachota
Václav Šafář
Michal Martínek
Michal Kozuk